Test ciazowy

Kobiety starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą bądź też wykluczą obawy (albo te nadzieję) na pokrycie. Jednak jakie są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym a dodatkowo najbardziej rozpoznawalnym objawem ciąży jest absolutnie brak okresu. Nie nosi zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić dane wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z innej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza wejścia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za obecne istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a wracają w stronach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dociera do wielu zmian hormonalnych, jakie liczą na planu przygotowanie przyszłej zajmujemy nie jedynie do dobrego mienia dziecka w biegu ostatnich 9. miesięcy, ale i do innego wychowania. Dlatego, z powodu powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki cięższe i prostsze. Nudności i wymioty. To prawdopodobnie najbardziej eksponowany i częsty objaw ciąży. Dokuczają one daleko w porach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczbie ciąży (a również tu są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była główny raz przy nadziei i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie stanowi o moc większe wśród osób, które występują w codziennym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy te całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera jesteśmy w kształcie zjeść wszystko, co idzie na lokalnej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra daje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w własnym organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednak nie muszą się pojawić. Niestety stanowi i powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dużo odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (zaś to wcale często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc filmom i serialom, które pokazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, jedyny sposób.